Medyczny book tag

Postanowiłam wykonać Medyczny book tag od razu, jak znalazłam go na przecudownym blogu Our books.Our love Nie pozostało mi zatem nic innego, niż po prostu zacząć...1. Anestezjologia - książka tak nudna, że cię uśpiła.
Nie zdarzyło mi się zasnąć przy książce... Ale jeśli chodzi o nudne książki, to zazwyczaj męczę jakieś przydługie biografie, albo lektury, ale nie przychodzi mi na myśl nic konkretnego. 
2. Diagnoza - smutna książka.
Ryczałam jak bóbr czytając "Złodziejkę książek", ale nie pamiętam książki, która w całości była smutna. 
3. Zawał - książka z nagłym zwrotem akcji. 
"Naznaczeni śmiercią". Zwłaszcza pod koniec, gdy załamałam się, jak wszystko się skomplikowało. I tan natłok zdarzeń... Genialne. 
4. Dentysta - książka, której szczerze nie lubisz. 
"Yellow Bahama w prążki". To książka do konkursu, więc nie będę długo złorzeczyła. Ale po prostu.. postaci wykreowane jak szary papier toaletowy, a fabuła interesująca jak woda z kranu. (No niezłe, nie?)
5. Doktorze, straciliśmy pacjenta - książka z zupełnie niespodziewaną śmiercią. 
Finnick!!!!!!!!!!!!!!!! ("Igrzyska śmierci")
6. Operacja - książka przy której straciłaś oddech ze zdenerwowania i z napięcia. 
Znowu "Naznaczeni śmiercią". Czytałam na jednym oddechu. Polecam każdemu, kto lubi na wpół nowoczesne i średniowieczne klimaty. Od razu zaznaczę, że nie jest to żadna eklektyczna żenada. 
7. Pobieranie krwi - krwawa książka. 
Hmmm... "Naznaczeni śmiercią"!
8. Komu lekarstwo? - książka z gorzkim zakończeniem. 
Znowu "Złodziejka książek", bo to co najgorsze stało się na koniec i wszystko legło w gruzach... dosłownie i bez spojlerów. 
9. Zawroty głowy - książka ze świetnym wątkiem miłosnym. 
Ze dwie godziny temu skończyłam jakże uroczą książkę: "Smaczne życie Charlotte Lavigne", w której był to temat pierwszoplanowy, ale ciekawie wyważony. Charlotte budowała wspaniałą aurę romantycznego i szalonego podejścia do miłości. 
10. Rozprzestrzenienie się zarazy - kogo tagujesz?
Helenę du Press. Myślę, że świetnie będzie się nadawała do zrobienia tego posta. Zauważyłam, że w moim wypadku często książki trafiały do kilku kategorii, ale to chyba dlatego, że ogólnie prawie wszystko kręci się wokół jednego tematu na którego składa się dużo rzeczy, które jak są w książce, to często na skalę masową. Nomen omen - macie jakieś lekarstwo na przydługawe zdania?
/Tea/

Komentarze

  1. Niestety, ale nie mam lekarstwa na długie zdania ;/ Świetny tag, sama go wykonywałam dawno temu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam lekarstwa na długie zdania. Ale je bardzo lubię :D Właśnie to, że Naznaczeni śmiercią są brutalni, odpycha mnie od tej książki. Już przeżyłam masakre czytając Bibliotekę dusz... I mam ochotę na jakiś nienormalny romans. Skoro w marcu nic nie przeczytałam, to może sięgnę po coś z nurtu YA.
    I dziękuję za nominację <3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty