Niestałe wrażenie spokoju. Recenzja książki

Tytuł: "Szeptem"
Gatunek: fantasy, realizm magiczny
Autor: Becca Fitzpatrick

Ostatnio szukałam książki, która trzymałaby mnie w napięciu i która wywołałaby u mnie duże emocje. Nie zajęło mi to zbyt długo - "Szeptem" znalazłam na półce w bibliotece, kiedy szybko musiałam znaleźć sobie powieść na tygodniowy wyjazd. Od razu zabrałam trzy części - wszystkie, które leżały na półce.

Historia zaczyna się zwyczajnie - przedstawiona zostaje szesnastoletnia dziewczyna - Nora chodząca do szkoły i posiadająca serdeczną przyjaciółkę. Brzmi zwyczajnie? Mieszka z samą mamą, kilometr od najbliższych sąsiadów, bo jej tato został nagle bez przyczyny postrzelony i ledwo wiążą koniec z końcem. Wszystko zmienia się, kiedy dziewczyna przesiada się na biologii  koło Patcha - zagadkowego chłopaka, który utrzymuje, że chodzi pierwszy rok do szkoły, mimo, że jest jej rówieśnikiem. Nie chce wyjawić nic o sobie, mimo, że wie tak wiele na temat Nory...

Czy jest zwykłym chłopakiem, który przypadkowo wie tak dużo? Zdecydowanie nie. Główna bohaterka poznaje powoli jego, świat, lecz z każdą wiadomością jest coraz bardziej przerażona, tym co musi sobie przyswoić.

Mimo, że książka niezwykle mi się spodobała są jakieś ale: wątki powieści bardzo kojarzą mi się ze "Zmierzchem" i "Darami anioła". Jednak książka tak trzyma w napięciu i daje tak do myślenia, że muszę ją polecić. Rekomenduję go nastolatkom, które szukają książki ze świetnie wykreowanymi postaciami i o zaskakującej fabule.

  Tea

Komentarze

 1. Te okładki są piękne ♡ Pamiętam te czasy (jakieś dwa lata temu), kiedy ta saga była dosłownie wszędzie. Gdzie nie spojrzałam, tam widziałam pozytywne rekomendacje "Szeptem". Do dzisiaj nie wiem, czemu czcionka wydawała mi się nienaturalnie mała xD. Kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością przeczytam! Czekam na więcej recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie skończyłam "Finale" czyli 4. i ostatnią część serii "Szeptem". Jeszce raz zachęcam was, do przeczytania tej serii. Z każdą kolejną książką mogłam się tylko upewnić, że jest ona n i e s a m o w i t a...

  OdpowiedzUsuń
 4. NAJLEPSZA- jest to idealne słowo jakim można opisać tę książkę ♡

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty