Classmate book TAG by Johamna

Hej! Witam Was w kolejnym tagu, tym razem wymyślonym przez Marthę Oakiss. Nie chcę tłumaczyć na czym on polega, bo zapewne by mi się nie udało. Zapraszam natomiast na jej booktube'a, tam wszystkie zasady są dokładnie wytłumaczone.

Do TAGu wybrałam pięć książek:
1. W pierścieniu ognia
2. Urodzona o północy
3. Prawie jak gwiazda rocka
4. Harry Potter i Czara Ognia
5. Wichrowe Wzgórza


Pierwsza książka, jaką wylosowałam, to "Harry Potter i Czara Ognia".
1. Kujon- Ron. Taa, już widzę go przemierzającego wzdłuż i wszerz bibliotekę w poszukiwaniu jakiejś książki do eliksirów. Chociaż to całkiem możliwe, przecież zakochał się w Hermionie, chyba najlepszej czarownicy, zatem może ona mu przemówiłaby do rozumu? Kto wie?
2. Mięśniak- Wiktor Krum. Jestem jak najbardziej na tak! Uganiało się za nim sporo dziewczyn, w tym nawet Hermiona, zatem musiał być wysportowany. W dodatku w wieku osiemnastu lat grał na pozycji ścigającego (nie jestem pewna, nie chce mi się sprawdzać), więc myślę, iż mógłby być mięśniakiem.

Następna książka to... Prawie jak gwiazda rocka.
3. Przewodniczący klasy- Szeregowiec Jackson. Ten introwertyk, który miał psa, rzadko kiedy wychodził z domu i pisał haiku? Oczywiście, że nic nie robiąc można w klasie być przewodniczącym, ba! Genialnym przewodniczącym. Jeżeli nie wyczuliście w tym sarkazmu... No cóż.
4. Głupia blondynka- Donna. Nie pamiętam, jakiego koloru miała włosy, jednak głupia nie była. Wychowała syna z autyzmem, przyjęła pod swój dach Amber... A w dodatku pracowała jako prawnik! Chociaż... teoretycznie wszystko jest możliwe. Mogłaby zmienić towarzystwo i stać się tępą dzidą, a co tam.

Teraz w obroty poszło W pierścieniu ognia.
5. Szara myszka- Finnick. What. Nie. Finnick to najbardziej charyzmatyczna i interesująca postać w tej książce! On nie ma nic wspólnego z szarą myszką... Musiałby zostać zamknięty w izolatce na pół roku, może wtedy charakter by mu się zmienił.
6. Klasowa gaduła- Katniss. Nie gadała zbyt dużo, nawet podczas Tournee Peeta wygłaszał wszystkie przemówienia. Może kiedy wpadała w furię, udawało jej się prowadzić monolog do kamery, jednakże w zwyczajnych warunkach było to raczej niemożliwe.

Przyszła kolej na Urodzoną o północy.
7. Klasowy błazen- Della. Serio? Może w trzecim tomie próbowała się wydurniać, lecz na ogół była trochę bardziej emowata jak większość bohaterów tejże serii. Może gdyby trafiła do ludzkiej klasy i na przerwach piła krew, może zaczęto by ją pokazywać palcami.
8. Plotkara- Miranda. No, nawet pasuje. Czasem chodziła gdzieś z czarownicami, więc na pewno obgadywała innych obozowiczów. Czasem też plotkowała z Dellą i Kylie, więc tu jak najbardziej trafiłam.

I wisienka na torcie czyli Wichrowe Wzgórza.
9. Emo- Heathcliff. Jego nazwisko tak często pojawia się w tej książce, iż ciężko byłoby na nie nie trafić. Był szalony, zdesperowany, mściwy i nieszczęśliwie zakochany. Gdyby tylko malował się wtedy na czarno... Ale jestem na tak. Miała dość emowaty charakter, przynajmniej na początku.
10. Śpioch- Catherine Linton- absolutnie nie. Była raczej żywa i energiczna (ale i tak jej nie lubię), a z tego co pamiętam, to była typem rannego ptaszka, płaczki i gaduły. Dlatego wątpię, by zasypiała w szkole, a co gorsza na lekcjach.

Do tagu nominuję:
Tea'ę
Blue Kuba Books
My books my life
i wszystkich, którzy chcą wykonać ten TAG.
~Johamna (Du pres się nie czyta, jest nieme)

Komentarze

 1. Bardzo dziękuję za nominację. Muszę tylko zastanowić się jak ja to rozegram...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tag bardzo ciekawy, podjęłabym się go gdyby nie brak pomysłu.
  Pozdrawiam, Aelin

  http://posrodpolek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Finnick zdecydowanie nie pasuje do szarej myszki :D Ciekawy tag, kiedyś kiedyś robiłam podobny i fajnie się przy nim bawiłam :D Pozdrawiam!
  Verax

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny tag! Przyjemnie się go czytało. Pewnie miałabym trudności z dopasowaniem bohaterów. Faktycznie, Finnick kompletnie nie mógłby być szarą myszką, a Katniss - gadułą, haha! :)

  Pozdrawiam,
  Book Prisoner! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty