Zachowanie równowagi mimo strasznej rzeczywistości. Recenzja książki

Tytuł: "Monument 14"
Gatunek: dystopia
Autor: Emmy Laybourne

Nikt wychodząc z domu raczej nie zastanawia się nad tym, że może być to jego ostatnie wyjście. Że żegna się z rodziną ostatni raz przed długą rozłąką, lub ostatni raz w życiu.

W takiej sytuacji znalazł się Dean - narrator trylogii "Monument 14". Jadąc autobusem pojazd zaczęły atakować wielkie kule lodu. Jednak bohaterowi udało się przeżyć - co łączyło się z tym, że razem z 13 innymi dziećmi zostaje zamknięty w supermarkecie. Okazało się, że grad nie jest zwykłym opadem atmosferycznym, ale ma uwarunkowanie w sprawach wagi wojskowej. Jednak ciągle będą musieli zmierzyć się z nowymi bardziej przyziemnymi problemami: chorobami, żywieniem i z ludźmi pozostałymi na zewnątrz...

Wśród dzieci pojawiają się kolejne sympatie i antypatie, a problem jakiegokolwiek z nich jest ich wspólnym problemem. To, o czym nie pomyśleli na początku odbije się na ich przyszłości.

Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy są ciekawi wizji życia w odciętym od świata centrum handlowym. Jednak ta dystopia ma wadę: styl pisania i źle wykreowanych bohaterów - nie sposób się do nich przywiązać. Jednak myślę, że warto przeczytać choć jedną książkę z tej serii ze względu na wielce pociągającą fabułę.

~Tea

Komentarze

  1. Czytałam tę książkę i gorąco polecam. Zawiera ona po trochu z każdego gatunku literackiego, dlatego z pewnością spodoba się każdemu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mógłbym to czytać w kółko

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty